Cumartesi, 13 Eylül 2014 20:16

Zeugma Antik Kenti

Zeugma

Zeugma Antik Kenti Büyük İskender’in generalleri tarafından M.Ö. 300 dolaylarında kurulmuştur Zeugma Gaziantep’in Nizip ilçesi sınırları içindedir.Mozaikleriyle ünlü olan Zeugma Antik Kentinden çıkarılan tarihi eserler eserleri, Zeugma Mozaik Müzesi’nde sergilenmektedir.

Kategori Antik Kentler
Cumartesi, 13 Eylül 2014 19:59

Hattuşaş Antik Kenti

hattusas-antik-kenti

Hititler'in başkenti olan Hattuşaş Antik Kenti Çorum’un Boğazkale ilçesi sınırları içerisindedir.Hattuşaş Antik Kenti UNESCO Dünya miras Listesi’nde de yer almaktadır.Çok sayıda tarihi eserin bulunduğu bu antik kentte Hatti, Asur, Frig, Galat, Roma ve Bizans uygarlıklarına ait kalıntılar bulunmaktadır.

Kategori Antik Kentler
Perşembe, 11 Eylül 2014 13:56

Hierapolis Antik Kenti

Hierapolis antik kenti

Pamukkale yakınlarındaki Hierapolis Antik Kenti, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunmaktadır.M.ö 200 lü yıllarda kurulduğu düşünülen Hierapolis antik kenti hıristiyanlar içinde önemli ve kutsal bir mekandır.

Kategori Antik Kentler
Perşembe, 11 Eylül 2014 13:30

Efes Antik Kenti

efes-antik-kenti-izmir

İzmir il sınırları içindeki selçuk ilçesinde bulunan Efes antik kenti, çok sayıda uygarlığa evsahipliği yapmış anadolunun en görkemli antik kentidir.Kuruluşu M.Ö 6000 yıllarına dayanan efes antik kenti

Kategori Antik Kentler
Perşembe, 11 Eylül 2014 12:58

Aspendos Antik Kenti

aspendos-antik-kenti-antalya

Antalya serik ilçesinde binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Aspendos antik kenti ülkemizin en değerli ve güzel antik kentlerindendir.Tarihin her döneminde medeniyetlerin ele geçirmek için uğraştığı,

Kategori Antik Kentler
Perşembe, 11 Eylül 2014 09:19

Truva Antik Kenti

truva antik kenti

Truva antik kenti Çanakkale ili sınırları içindedir.Dünya Miras Listesi’nde bulunan Truva Antik Kenti, 4,5 bin yıl önce kurulmuştur.İlyada ve Odysseia destanlarının geçtiği yer olan Truva antik kenti dünyanın en ünlü antik kentlerinden birisidir.

Kategori Antik Kentler

Son Haberler

Son Eklenen Yazı Ve Haberler