Pazartesi, 05 Ocak 2015 14:45

Tur Bisikleti Nasıl Seçilir ?

Yazan

turbisikleti-secimi

Bisiklet turuna çıkmak isteyenler için faydalı olabileceğini düşündüğüm bazı önerileri sizlerle paylaşmak istedim.

Tur Bisikleti Nasıl Seçilir ?

Bisiklet turuna çıkmak isteyenlerin aklına gelen ilk soru nasıl bir bisiklet almalıyım ? sorusudur. Aslına bu soruya cevap bulmadan önce gerçekten bisiklet turuna çıkacak irade ve inanca sahip olup olmadığınıza karar vermeniz gerekli. Eğer kendinizde bisiklet turuna çıkacak irade ve inancın olduğunu düşünüyorsanız, bisiklet turuna çıkmak için gerekli olan diğer aşamalara geçebilirsiniz.

Uzun süreli bisiklet turu yapmayı planlıyorsanız öncelikle bisiklet hakkında biraz mekanik bilgi sahibi olmanız gerekli çünkü en iyi bisikleti dahi alsanız yollarda bazı sorunlar ile karşılaşacaksınız.

tur bisikleti secimi

Tur bisikleti alacağınız zaman suluk ve bagaj  gibi aksesuarları takmaya müsait olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. İkinci olarak satın alacağınız tur bisikletinin konforlu bir sürüş sağlayacak kadro yapısına sahip olmadığını kontrol etmelisiniz.

ben

Bisiklet seçimi yaparken turun uzunluğunu dikkate almalısınız. Günlerce ve aylarca bisiklet ile yolculuk yapacağınız için dayanıklı ve güçlü bir bisikleti, hızlı gideceğiniz bir bisiklete tercih etmelisiniz. Uzun yolculuklar için satın alacağınız bisikletin donanımlarını dikkatle seçmelisiniz. Tur bisikleti seçiminde, bisiklet selesi, elcikler, lastik yapısı, vites takımı ve jant kalitesi önemli değişkenlerdir

 

Okunma 1226 defa Son Düzenlenme Salı, 06 Ocak 2015 12:14
Bisikletli Gezgin

Film izlemeyi, bilgisayar karşısında uzun zamanlar geçirmeyi, bisiklete binmeyi, gezmeyi ve keşfetmeyi seviyorum ayrıca uyumayı çok severim :)

WEB:  www.bisikletligezgin.com 

 

Bu kategoriden diğerleri: « Bisiklet Seçimi Taşınabilen Bisiklet »

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Son Haberler

Son Eklenen Yazı Ve Haberler