Cumartesi, 10 Ocak 2015 11:50

Gezginler İçin Konaklama Seçenekleri

Yazan

gezginler icin konaklama secenekleri

Kendinizi bir gezgin olarak tanımlıyorsanız, gezginler için konaklama seçenekleri ile ilgili bu makalenin ilginizi çekeceğini umuyorum.

Gezmek farklı yerleri keşfetmek bir tutku bu tutkuyu yaşamak isteyen gezginler için çok sayıda konaklama seçeneği mevcut. 

Ucuz Konaklama Seçenekleri

 Warmshowers

warmshowers bisikletli gezgin 

Warmshowers web sitesi bisiklet ile gezi ve seyahat yapmayı planlayanlar için kurulmuş dünya genelinde hizmet veren sosyal bir misafirperverlik sitesidir. Seyahat esnasında misafir olabileceğiniz insanlarla tanışabilir ve uygun koşullarda konaklama imkanına sahip olabilirsiniz. Siteye şuradan üye olabilirsiniz.

Otel

Otellerde konaklamak klasik ve pahalı bir konaklama biçimidir ve gezginler tarafından çok fazla tercih edilmez. Otellerde yarım pansiyon, tam pansiyon, herşey dahil, ultra herşey dahil vs bir çok sınıflandırma mevcuttur. İlla da otelde kalmak istiyorsanız en akıllıca yöntem erken rezarvasyon avantajlarını ve ucuz otel seçeneklerini takip etmektir.

gezginler için hotel

Hostel

Yeni gezginlerle tanışmak, sosyalleşmek adına  dünyanın bir çok yerinde bulunan hostelleri kullanabilirsiniz. Hostellerde konaklamak düşük bütçeli gezginler için ideal bir konaklama yöntemidir. Diğer seçeneklere göre hosteller oldukça ucuzdur ve genellikle yatak kiralama esasına göre ödeme yaparsınız. Çok kişinin kaldığı yurt tarzı odalarda yatakhane kısmını paylaşma biçimidir. Hostel arama işlemlerini şu siteler üzerinden yapabilirsiniz.

http://www.hostelworld.com 

http://www.hostelbookers.com

hostel

Motel

Moteller genellikle şehirler arası yollarda görebileceğiniz ve sadece yatıp uyumak için basit konaklama hizmeti veren tesislerdir.

motel konaklama

Camping

Gezginlerin en fazla tercih ettiği konaklama biçimidir. Kamp alanlarında çadır kurabilir ve konaklama masrafınızı en düşük düzeyde tutabilirsiniz. Türkiye'nin en iyi kamp alanları hakkındaki yazıyı şuradan okuyabilirsiniz 

camping konaklama

Airbnb (Ev yada Oda Kiralama)

Günlük ev yada oda kiralama sistemidir. 190 farklı ülkeden ev sahibinin evinin bir odasını yada evinin tamamını günlük kiraya verdiği sistem hakkında bilgileri airbnb.com web sitesinden öğrenebilirsiniz. Siteye üye olduktan sonra gideceğiniz yerdeki ev sahipleri ile iletişime geçebilir ve gezi süreniz boyunca o evi yada bir odasını uygun fiyatlarla kiralayabilirsiniz.

airbnb com

Couchsurfing

İnternet üzerinden hizmet veren 6 milyondan fazla üyesi olan sosyal  bir paylaşım sistemi olan couchsurfing ile farklı ülkelerdeki insanların evine misafir olabilir ve seyehatiniz boyunca konaklama için ücret ödemezssiniz.

Bisikletli Gezgin

Film izlemeyi, bilgisayar karşısında uzun zamanlar geçirmeyi, bisiklete binmeyi, gezmeyi ve keşfetmeyi seviyorum ayrıca uyumayı çok severim :)

WEB:  www.bisikletligezgin.com 

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Son Haberler

Son Eklenen Yazı Ve Haberler