Pazartesi, 08 Eylül 2014 10:38

Sırt Çantalı Gezginler İçin Öneriler

Yazan

sirt-cantali-gezgin

Sırt çantası ile seyahat etmek hem ekonomik hemde eğlenceli bir tatil yöntemidir.Paket turlara katılarak yapılan tatillerde çok para harcar ve paket tur imkanları ile kısıtlı kalırsınız.

Daha özgür ve daha ucuz tatil için sırt çantasını alıp gitmek en güzel yöntemdir.
Sırt çantası ile tatile çıkmadan önce işinize yarayacak yada aklınızda bulunması gereken birkaç bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Sırt Çantalı Gezginler İçin Öneriler 

 

-Hafif seyahat edin çantanıza çok fazla ağırlık yapacak ıvır zıvırı doldurmayın.Çantanız ne kadar ağır olursa tatilden o kadar çabuk sıkılırsınız çünkü sürekli sizi yoran ağır bir çantayı taşımak zorunda kalacaksınız. Asla giymeyeceğiniz eşyaları çantanıza doldurmayın.

-Seyahate çıkmadan önce seyahat sigortası yaptırın.Ne olur ne olmaz sakın sigorta yaptırmadan yola çıkmayın şunu aklınızdan çıkarmayın bazı ülkelerde ufak tefek sağlık müdahaleleri bile çok fazla maliyetli olabilir.

-Gerekli olan aşıları yaptırın gideceğiniz yerin durumuna göre muhakkak o bölgenin coğrafi ve sağlık koşullarını inceleyin.Aşıların çoğu ücretsizdir ve devlet hastaneleri size yardımcı olacaktır.

-Yanınıza çok para almayın gideceğiniz yerin bankacılık uygulamaları ile ufak bir araştırma yapın ve hangi kredi kartlarını yada bankamatik kartınızın kulanılabilir olup olmadığını araştırın.

-Resmi prosedürleri zamanında yerine getirin vize ve pasaport ile ilgili sorunlar yaşamamak adına yanınıza yedek vesikalık fotoğraf almayı unutmayın

-Çok pahalı ve gösterişli çantalar kullanmayın ve olabilecek hırsızlık olaylarına karşı dikkatli olun

Okunma 2565 defa Son Düzenlenme Cuma, 09 Ocak 2015 02:09
Bisikletli Gezgin

Film izlemeyi, bilgisayar karşısında uzun zamanlar geçirmeyi, bisiklete binmeyi, gezmeyi ve keşfetmeyi seviyorum ayrıca uyumayı çok severim :)

WEB:  www.bisikletligezgin.com 

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.